Анна Головко, керівниця пресслужби Національного заповідника «Хортиця», повідомила про знищення історичної садиби родини Миклашевських, розташованої в селі Біленьке поблизу Запоріжжя. Ця унікальна архітектурна пам’ятка зазнала руйнувань внаслідок атаки російського дрону 22 червня.
За словами керівниці заповідника, на території Запорізького краю це була єдина садиба, що збереглася в хорошому стані.
«Садиба Михайла Миклашевського – представника давнього українського козацько-старшинського роду – була не лише архітектурною та історичною пам’яткою. Вона витримала численні історичні потрясіння протягом понад півтора століття свого існування та неодноразово зазнавала пошкоджень під час повномасштабної російсько-української війни. Сьогодні ми, ймовірно, втратили її назавжди», — йдеться в повідомленні.
Росіяни атакували садибу тричі: у січні та лютому 2025 року, а також 27 лютого 2026 року.
Відомо, що садибу збудували за проєктом архітектора Фердинанда Гагена приблизно у 1853-1916 роках. У ній проживала родина цивільного губернатора Катеринославської губернії Михайла Миклашевського, пізніше в садибі функціонувала школа. А до 2005 року в приміщенні працювала швейна майстерня.
Раніше повідомлялося, що в Сумській області у квітні росіяни знищили палац Харитоненків XIX ст. у Харківській області — знищена садиба Донців-Захаржевських XIX ст.
Як відомо, 15 червня російські дрони-камікадзе влучили у вівтарну частину Успенського собору Києво-Печерської лаври в Києві. Загалом РФ знищила понад 900 культурних споруд в Україні.