Лавров знову висловився щодо переговорів між Путіним та Трампом, які відбулися на Алясці. Чи дійсно ці зустрічі дозволили виграти час для Києва – новини України.

Тепер він сумніває, що Сполучені Штати можуть бути ефективними посередниками, оскільки вони обрали шлях посилення тиску на Росію.

Глава Міністерства закордонних справ Росії Сєргєй Лавров висловився, що “навіть не хоче уявляти” можливість того, що зустріч президентів США Дональда Трампа та Росії Владіміра Путіна на Алясці насправді мала на меті “виграти час” для переозброєння ЗСУ. Він підкреслив, що Москва готова в будь-який момент відновити діалог з Києвом з того етапу, на якому він був зупинений.

“Насправді вийшло так, як вийшло”, — зазначив Лавров, коментуючи ситуацію з Анкориджем.

На його думку, в даний час США відмовляються від претензій на роль нейтрального посередника у вирішенні конфлікту між Росією та Україною, перш за все через те, що Вашингтон продовжує курс на посилення санкцій. Тим часом президент Володимир Зеленський, якого він охарактеризував як фюрера, “висуває грубі та нереалістичні вимоги” як до Росії, так і до європейських країн.

“Він нещодавно прямо заявив, що Європа повинна розглянути формат переговорів і запропонувати кілька варіантів, але Київ сам вирішить, хто буде представником від Європи. Коментарі зайві”, — обурився Лавров, додавши, що Європа також не підходить для ролі посередника.

Нещодавно помічник російського лідера Юрій Ушаков зазначив, що Москва сподівається на “перемогу та досягнення своїх цілей”, а не на виконання угод, які були узгоджені під час переговорів в Анкориджі. Хоча ще наприкінці травня він стверджував, що Вашингтон і Москва під час того саміту досягли певного розуміння.

Володимир ЗеленськийДональд ТрампКиївська областьРосіяСША