Іранці відмовилися фотографуватися з американцями.
У Швейцарії представники США, Ірану, Катару та Пакистану розпочали діалоги щодо мирної угоди та завершення конфлікту на Близькому Сході. Делегації намагаються вирішити питання ядерної програми Тегерану та остаточного відкриття Ормузької протоки, повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що перші зустрічі високого рівня стартували на швейцарському курорті Бюргеншток. Серед учасників — віцепрезидент США Джей Ді Венс та міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі.
На фоні початку переговорів президент Дональд Трамп пригрозив знову завдати удару по Ірану, якщо той “негайно не припинить своїх добре оплачуваних проксі в Лівані від створення проблем”. На думку журналістів, незважаючи на тимчасову угоду, зустріч у Швейцарії є лише початком тривалих суперечок, які охоплюватимуть такі питання, як ядерний потенціал Ірану та зняття санкцій.
“Сьогоднішній день насправді є початком технічних переговорів, які не вирішать усіх розбіжностей… Ця зустріч дозволить нам вперше в історії зібратися разом як команда, щоб з’ясувати, що є найважливішим для відповідних сторін, врегулювати ці питання, вирішити ці проблеми та досягти кращого майбутнього”, — зазначив Венс.
Напівофіційне інформаційне агентство Ірану Tasnim повідомило, що іранська делегація відмовилася від спільного фото з делегацією США. Іранські ЗМІ повідомили, що раунд переговорів триватиме один день. Спочатку офіційні особи з Тегерана зустрінуться з посередниками, перш ніж проведуть переговори зі США.
Нагадаємо, однією з ключових умов початку 60-денних переговорів між США та Іраном є припинення бойових дій у Лівані. Ізраїль, який не бере участі в американо-іранських переговорах, заявляє, що не є стороною укладеної угоди та не планує виводити свої війська з окупованих районів Лівану.