Він полює на «грибки-зомбі».
Дослідники з Інституту тропічної біології та охорони природи Університету Малайзії виявили в борнейських джунглях новий вид хижого грибка, що полює на «грибків-зомбі», які заражають комах і призводять їх до жахливої загибелі. Вчені охрестили новий вид «гіперпаразитом», оскільки він «успішно паразитує на основному патогені», повідомляє Science Alert.
«Цей гриб належить до роду Pleurocordyceps і виступає як спеціалізований гіперпаразит», — зазначив заступник директора інституту Джая Сілан Сатья Сілан.
Новий вид атакує мурах, які вже інфіковані Ophiocordyceps, або «грибом-зомбі», що впливає на нервову систему зараженої комахи, змушуючи її діяти непередбачувано, а потім вбиває її й виростає з її тіла.
«Замість того, щоб впливати на нервову систему самої комахи, Pleurocordyceps проникає в тканини господаря і живиться ними безпосередньо», — пояснив Сілан.
Вчені назвали гриб Pleurocordyceps cornusynnemata через його унікальну, чітко рогоподібну форму. Його виявили після того, як дослідники проаналізували мертву мураху, знайдену в долині Данум, віддаленій місцевості на півдні Сабаху.
Це не перший гіперпаразит такого типу, але «це перший відомий у світі представник свого роду, що має таку дуже характерну рогоподібну структуру», — додав Сілан.
Вчені також виявили новий вид грибка, що вбиває павуків, який розповсюджує спори по павукоподібних, перш ніж їх знищити.
«Ці нещодавно виявлені гриби мають величезний потенціал… як джерела для розробки нових протимікробних препаратів, так і як ефективні засоби біологічного контролю сільськогосподарських шкідників», — зазначив Сілан.
Раніше вчені з Австралії виявили у жінки паразита, який раніше не був зафіксований у людей. Він став причиною легеневої інфекції, ураження легенів та забудькуватості.