Сайт присвячений новинам України та Світу. Новини спорту. Тренди на новини туризму. Погода. Використання матеріалів дозволяється за умови посилання на «d.ua»
Ціни на нафту реагують на відкриття Ормузької протоки.
Ціни на нафту знизилися більш ніж на 3%.
У понеділок ціни на нафту завершили торги з падінням більш ніж на 3% після заяви віцепрезидента США Джея Ді Венса про досягнення прогресу в переговорах з Іраном, а також підтвердження, що Ормузька протока залишається відкритою для судноплавства. Про це інформує Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися на $2,67, або на 3,31%, до $77,90 за барель.
На початку торгів ціна піднімалася до $82,30 за барель через погрози президента США Дональда Трампа відновити військові дії проти Ірану та заяву Тегерана про можливе закриття Ормузької протоки.
Ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI), термін дії яких закінчувався в понеділок, закрилися на рівні $74,82 за барель, що на $1,78, або 2,32%, нижче попереднього значення.
Більш активний серпневий контракт втратив $1,99 і завершив торги на позначці $73,86 за барель.
У понеділок у Швейцарії завершився перший раунд переговорів між високопосадовцями США та Ірану.
Обговорення розпочалися в неділю відповідно до меморандуму про взаєморозуміння, укладеного минулого тижня для продовження крихкого перемир’я, яке триває з квітня, щонайменше ще на 60 днів.
У понеділок Сполучені Штати дозволили продаж іранської нафти.
Генеральна ліцензія, оголошена Міністерством фінансів США, дозволяє експорт сирої нафти, нафтохімічної продукції та нафтопродуктів іранського походження до 21 серпня.
Водночас Іран не погодився обговорювати свою ядерну програму та не взяв на себе жодних нових зобов’язань під час недільних переговорів у Швейцарії. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Ірану Есмаїл Багаї державному агентству IRNA.
Запаси нафти у стратегічному резерві США минулого тижня зменшилися на 9,05 мільйона барелів. Це стало третім найбільшим скороченням за всю історію спостережень.
Скорочення запасів відбувається в рамках американської програми з вивільнення 172 мільйонів барелів нафти зі стратегічних резервів для стримування цін на паливо.
Відновлення поставок залишається складним
Аналітик UBS Джованні Стауново зазначив, що Іран вже відновив експорт нафти, який був заблокований на початку місяця через американську морську блокаду.
«Повернення цих обсягів означає додаткову пропозицію для ринку», — підкреслив він.
За даними систем відстеження суден, у понеділок через Ормузьку протоку пройшли два нафтові танкери, які перевозили майже два мільйони барелів нафти. Це свідчить про поступове пожвавлення руху після скорочення трафіку напередодні через побоювання щодо безпеки проходження протокою.
Об’єднані Арабські Емірати, Кувейт та Ірак протягом останнього тижня запропонували клієнтам додаткові обсяги нафти.
Водночас експорт сирої нафти із Саудівської Аравії у квітні зменшується другий місяць поспіль і досягає рекордно низького рівня — 3,99 мільйона барелів на добу проти 4,974 мільйона барелів у березні. Про це свідчать дані Joint Organizations Data Initiative (JODI).
Заступник іракського міністра з питань видобутку нафти повідомив у неділю, що країна планує поступово відновити видобуток до рівня 4,2–4,3 мільйона барелів на добу.
Аналітики ANZ прогнозують, що протягом перших чотирьох тижнів на ринок може повернутися від 2 до 3 мільйонів барелів на добу.
Однак відновлення поставок, на їхню думку, залишатиметься складним процесом.
У третьому кварталі 2026 року за умови стабілізації ситуації може бути додатково відновлено ще від 2 до 3,5 мільйона барелів на добу. Водночас від 1 до 2 мільйонів барелів на добу можуть бути втрачені назавжди або на дуже тривалий період.
«Перші позитивні результати будуть пов’язані насамперед із відновленням логістики та судноплавства, а не зі зростанням видобутку», — зазначили в ANZ.
«Подальше збільшення обсягів залежатиме від відновлення роботи родовищ і нафтопереробних підприємств. Повне відновлення цього року виглядає малоймовірним».