Проблеми з паливом у Росії посилюються. Омська, Саратовська, Іркутська та Новосибірська області запровадили обмеження на відпуск бензину та дизельного пального, пояснюючи це зростанням попиту та необхідністю контролювати ситуацію на ринку
Про це інформує Медуза, передає Еспресо.
Згідно з повідомленням губернатора Омської області Віктора Хоценка, “щоб уникнути штучного ажіотажу на заправках” паливо буде доступне для продажу лише в бак автомобіля. Ліміт на бензин становитиме 40 літрів, а на дизель – 80 літрів. На заправках, розташованих на трасах, ліміт складатиме 40 літрів на бензин та 200 літрів на дизель.
Обмеження на продаж бензину для фізичних осіб також вводяться в Саратовській області – не більше 30 літрів на одну автівку. Цей ліміт діятиме до 30 червня. Глава регіону Роман Бусаргін назвав це “вимушеним заходом для зниження необґрунтованого ажіотажу та можливих спекуляцій на паливному ринку”.
Губернатор Іркутської області Ігор Кобзєв повідомив, що в регіоні “змушені були перейти на ручний режим роботи” і наразі “визначають обсяги пального для кожного з одержувачів індивідуально”.
У Новосибірській області “для запобігання спекулятивному попиту” вводяться обмеження на відпуск пального на заправках. За словами губернатора Андрія Травнікова, він доручив місцевому Мінпромторгу “провести переговори з власниками мереж АЗС для вироблення єдиної позиції з цього питання протягом дня”.
Росіянам рекомендують менше подорожувати
Як зазначено в звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 22 червня, українські удари продовжують загострювати дефіцит російського бензину та ускладнюють логістику до окупованої України. Аналітики підкреслюють, що активна українська страйкова кампанія проти російських нафтопереробних заводів та логістичних маршрутів з березня 2026 року призвела до дефіциту бензину в усій окупованій Україні та в багатьох російських регіонах, і російська влада досі намагається впоратися з цим дефіцитом.
Речник Кремля Дмитро Пєсков 22 червня визнав, що ціни на російське паливо зростають на фоні постійного дефіциту, але заявив, що Кабінет Міністрів Росії координує свої дії з нафтовими компаніями для вирішення цієї проблеми. Пєсков також зазначив, що російська влада працює над мінімізацією наслідків українських ударів по Криму та забезпеченням постачання пального населенню в цьому регіоні. Тому російська влада запроваджує нові обмеження на купівлю бензину та закликає громадян скоротити свої приватні поїздки для боротьби з дефіцитом.
Пов’язаний з Кремлем російський військовий блогер повідомив, що деякі пропонують Росії перейти на “міні-нафтопереробні заводи” для подолання дефіциту, але зазначив, що цей захід не зможе покрити внутрішній попит Росії, і що РФ доведеться повернутися до використання старих бензинів АІ-76 та АІ-80, а не замінювати їх на новий бензин.
Російська окупаційна влада також додатково обмежує рух ключовими логістичними артеріями до окупованого Криму. Російська влада тимчасово закрила рух через Керченський міст 22 червня, ймовірно, через українські удари поблизу. Кримська окупаційна влада також нещодавно зупинила продаж бензину будь-яким недержавним організаціям та призупинила поромні перевезення. Губернатор окупованої частини Криму Сергій Аксьонов 22 червня оголосив, що влада призупиняє роботу всіх дитячих таборів в окупованому Криму до 1 вересня 2026 року.
- Нагадаємо, в середині червня одна з найбільших російських нафтових компаній “Татнафта” запровадила обмеження на продаж пального, як за обсягами, так і за способами розрахунку.